Filmifestival tuleb taas

Tuleva aasta veebruaris leiab Rakveres aset järjekordne Rakvere gümnaasiumi filmifestival. Juba 13. korda toimuv filmiüritus tuleb plaanide kohaselt varasematest veel suurejoonelisem ning laiahaardelisem. Üheteistkümnest aktiivsetest kooliõpilastest koosnev korraldusmeeskond on festivali nimel tööd juba alustanud.

Sel korral plaanib festivali meeskond laiendada ürituse mastaape ning viia see üle vabariiklikule formaadile. See tähendab, et noori filmitegijaid oodatakse osalema sõltumata elukohast – kõik on teretulnud. Laienemise põhjuseks on eelkõige soov pakkuda kohalikule publikule veelgi enam filmielamusi.

Lisaks tavapärasele õpilaste kategooriale lisandub sel korral festivali programmi ka tudengite kategooria, mis loodetavasti innustab ka üliõpilasi filme tegema. Uuendusena on programmi lisandunud ka eelfilmiprogramm, mis alustab jaanuari keskpaigas ning pakub kolmel järjestikusel kolmapäeval kõigile huvilistele eritemaatilisi filme.

Võistlusprogrammis osalemiseks tuleb valmis teha kuni 10-minutiline lühifilm, mis oleks omaloominguline ning originaalne. Iga autor võib esitada maksimaalselt ühe filmi. Film ei pea olema valminud konkreetseks festivaliks – tegu võib olla ka varem valminud teosega, küll aga peab tegu olema filmi esmase linastusega Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalil. Võistlus toimub kahes kategoorias – kuni 19.aastased õpilased ja tudengid vanuses kuni 26 eluaastat. Filmide esitamise tähtaeg on 31.detsember 2012.

Täpsem info on saadaval internetis aadressil http://rgfilmifestival.blogspot.com või Facebooki lehel http://facebook.com/RGfilmifestival.

 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu