Arni Omler - "Kas Sa mäletad?"


1. Mis on su filmi nimi ja kuidas seda kõige enam iseloomustaksid?
Filmi nimi on "Kas Sa mäletad?" ja filmi iseloomustamisel kardan natuke palju ette ära rääkida. Ütlen lihtsalt, et žanriks loen draamat ja see räägib loo keskkoolis õppivast poisist, kes liialt vara liiga palju kaotab.

2. Kuidas sündis filmi idee ning palju filmi tegemine aega võttis?Filmi idee sündis üsna labaselt. Istusin ühel korral füüsika tunnis ja lihtsalt kirjutasin enda jaoks mingi loo, siis mõtlesin, et võiks selle stsenaariumiks  kirjutada. Filmi tegemine võttis pausidega aega umbes pool aastat.

3. Millised on su varasemad kogemused seoses filmindusega?Korra olen mänginud ühes noorte loodud lühifilmis, rohkem ei olegi vist midagi olnud.

4. Kas Teie tulevikuplaanid on samuti filmindusega seotud?Võivad olla, praegu õpin küll ajakirjandust Tartu Ülikoolis, aga ajakirjanik Kivirähk on palju raamatuid kirjutanud, miks ei võiks minagi sinnapoole kasvada. 

5. Kes on sinu iidolid filmimaastikul?Ei ütleks, et mul otseselt iidoleid oleks. Mulle meeldivad väga Hollywoodis tehtud asjad ja sealsetest näitlejatest lemmik on Robert Downey jr. Samas meeldivad mulle ka eestimaised dokumentaalfilmid, viimasel ajal olen jälginud Madli Lääne tegemisi, tal on ilus stiil.


 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu