Merily Leis - "The Diet"
1. Mis on su filmi nimi ja kuidas seda kõige enam iseloomustaksid?
Filmi nimi on "The Diet", ehk siis "Dieet" ning see on humoorikas lugu ühe mehe püüdlustest langetada kaalu. Film on inspireeritud kõikidest uskumatuna kõlavaid tulemusi lubavatest kaalulangetusmeetoditest ning loodetavasti pakub nii mõnelegi inimesele väikse ahaa-momendi ning toob naeratuse suule.

2. Kuidas sündis filmi idee ning palju filmi tegemine aega võttis?
Tegelikult sündis film täiesti sundolukorras. Nimelt õpin ma Balti Filmi ja Meedia Koolis ning kaameratöö kursuse läbimiseks oli vaja luua lühike mustvalge film. Kogu protsess alates ajude ragistamisest idee kallal kuni lõppviimistluseni võttis aega kuskil kuu ning sellest võtetele kulus kaks päeva.3. Millised on su varasemad kogemused seoses filmindusega?
Minu varasemad kogemused filminduse vallas on puht teoreetilised. Olen väga huvitatud filmindusest ning selle ajaloost, kuid "The Diet" oli mu esimene katsetus ise midagi luua.

4. Kas Teie tulevikuplaanid on samuti filmindusega seotud?
Õpin hetkel ristmeedia tootmist, ning näen ennast tulevikus ristmeedia produtsendina, mis ei välista absoluutselt filmimaailmaga kokku puutumist, kuid minu haare on ehk pisut laiem.

5. Kes on sinu iidolid filmimaastikul?
Minu vaieldamatu lemmikrežissöör on Terrence Malick, kes tõestab, et loeb kvaliteet, mitte kvantiteet. Samuti jumaldan ma Quentin Tarantino teoseid. Ta on täielik dialoogide võlur, tänu millele ta märkimisväärselt vägivaldsed filmid saavad täiesti uue tähenduse.


 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu