Mihkel Tamm - "Arvamusliider"1.  Mis on su filmi nimi ja kuidas seda kõige enam iseloomustaksid?

Film kannab nime „Arvamusliider“. Kuna film räägib internetis kommenteerijatest, siis nimi on inspireeritud sellest, et tihti peavad needsamad kommenteerijad end vingeteks arvamusliidriteks. Tegemist on läbi ja lõhki mängufilmiga, mis on mähitud dokumentaalfilmi vormi.


2. Kuidas sündis filmi idee ning palju filmi tegemine aega võttis?

Mul oli igav ning palju aega mõtlemiseks. Idee filmi teha tekkis uitmõttena ning selle edasiarendusest. Panin kirja mõned sketšid, mida kogunes kuskil 6-7 tükki, ja esitlesin neid oma sõbrale Taavi Eilatile. Tema noppis nendest kohe välja just selle kommenteerijate teema. Suures osas tänu Taavi entusiasmile ning surkimisele, et film oleks vaja ikka ära teha, see kõik sündiski.
Filmi tegemine võttis aega kolm päeva – kaks päeva filmimiseks ning üks öö monteerimiseks.


3. Millised on su varasemad kogemused seoses filmindusega?

Kunagi väga noorena sai klassivennaga koos tehtud õudusfilmi „Vimm“ paroodiaid, sellega minu filmikogemused ka piirdusid.  Näiteks „Arvamusliidri“ puhul mul suuresti teadmised puudusid, kuidas üldse filmi tehakse. Õnneks oli mul abis Mark Šandali, kes teemaga väga hästi kursis ning oskas öelda ja nõuda mida vaja. Tänu temale ongi see film selline. Mina käisin välja ainult idee ja stsenaariumi.


4.   Kas Teie tulevikuplaanid on samuti filmindusega seotud?

Ma pole mõelnud ja unistanud, et minust võiks saada filmimees. Praegused plaanid on rohkem seotud õpitava eriala, ajakirjandusega. Mõningad lühifilmide ideed mul veel on, aga ma ei tahaks lubada, et ma kas või näiteks järgmisel aastalgi veel mingeid filme teen. Kardan, et „Arvamusliider“ võis olla üksainus projekt.


5.  Kes on sinu iidolid filmimaastikul?

Produtsentide ja režissööride koha pealt mul iidolid puuduvad, sest ma ei ole väga pöörane filmientusiast. Küll aga tahaksin öelda, et minu arvates on Leonardo DiCaprio väga hea näitleja. Mulle on meeldinud kõik filmid, kus ta mängib ning usun, et see on just tema näitlejatöö teene. Pahatihti ei nähta kaugemale tema Titanicu rollist.


 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu