Peeter Ritso - „Mul šündiš laudaš vašikaš“1. Mis on su filmi nimi ja kuidas seda kõige enam iseloomustaksid?
„Mul šündiš laudaš vašikaš“ on läbi vanamehe karakteri jutustatud absurdselt humoorikas lugu, kuidas tal laudas vasikas sündis.

2. Kuidas sündis filmi idee ning palju filmi tegemine aega võttis?
Kõik algas ühel aastavahetuse peol, kui mulle keegi helistas, täpselt ei mäleta, kes ja miks, aga selline tõsisem jutt oli. Samal peol oli ka üks hea sõber, kes tahtis kõnet segada, karjudes taustal vanamehehäälega „Mul šündiš laudaš vašikaš“, tekitades mulle natuke piinliku olukorra. Sama lolli lausega sai terve õhtu üksteise kõnesid segatud.
Siis läks isegi vist mingisugune aasta mööda, kui see lause jälle kummitas. Parasjagu oli loengute vaheline paus ja koos Mikk Mägi-ga hakkasime sellist lolli vanameest parodeerima, kellel sündis laudas vasikas. Jutuga jõudsime sinna maani, kus vanamees on juba lehma sees maganud ja külma tõttu ronib sealt välja ning vaatab ringi „miš värk on“. Tekkis igasugu versioone, aga nii kui tuli „lehm oli ära šurnud“ tundus see tol hetkel nii naljakas, et naersime tükk aega.
Kuna õppisime Eesti Kunstiakadeemias animatsiooni ning meil tuli teha lõpetamiseks üks nukufilm, otsustasimegi teha antud loo.3. Millised on su varasemad kogemused seoses filmindusega?
Varasemalt olen iseseisvalt teinud animatsioone.
Mõndasid nendest saab vaadata http://www.youtube.com/user/SpetsFilms.
Samuti ka teatrilavastuste taustavideosid ja muid väiksemaid klipikesi. Otseselt filminud või videosid teinud olen vähe, rohkem kogenud animeerimise koha pealt.

4. Kas Teie tulevikuplaanid on samuti filmindusega seotud?
Jah, tahaks jätkata „Vanamehe Multika“ seriaali http://www.youtube.com/user/vanameheh22l.
Ning töö alaselt tegeleda erinevate filmi/animatsiooni projektidega.

5. Kes on sinu iidolid filmimaastikul?
Ma nüüd päris iidoliks kedagi ei taha nimetada. Filme vaatan suhteliselt harva ja autorite nimedele ei pööra tihti tähelepanu, isegi kui on hea film. Muidu Tarantino filmid on päris head ja mulle meeldisid Hitchcocki tehnikad vaataja psühholoogilise mõjutamise koha pealt.

 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu