Tõnis Sestverk - "Peale"
1. Mis on su filmi nimi ja kuidas seda kõige enam iseloomustaksid?
Filmi nimeks sai pandud "Peale" - see peaks vaatajate mõtted koondama kogu 'aja ja ruumi' kontseptile. Inimesed võtavad seda väga iseenesestmõistetavalt ja minu isiklik eesmärk oma filmi puhul oli mängida just aja piirimail. Panna neid mõtlema kõigele, mis juhtub PEALE otsuste tegemist ja tuua välja need käitumismaneerid, mis on kõige iseloomulikumad inimeseksolemisele.

2. Kuidas sündis filmi idee ning palju filmi tegemine aega võttis?
Filmi idee keerles paljuski inimeste endi ja nende ajakasutuse ümber. Võtted aga kestsid kõigest kaks päeva, kuid kogu produktsioon võttis aega kindlasti kolm korda kauem. Alustades stsenaariumi kirjutamisest, mis tähendab korduvat ülekirjutamist, ja lõpetades montaažiga, mis samuti röövib kohutavalt aega, kuid samas annab filmile just selle viimase vajamineva lihvi.3. Millised on su varasemad kogemused seoses filmindusega?
Olles juba neljandat aastat RGFFi osavõtja, käinud kümnetel teistel festivalidel ja läbinud kaks filminduse kursust gümnaasiumiastmes, siis julgen öelda, et mõningaid kogemusi on, kuid kunagi ei tasu alahinnata žüriid ega publikut, kellele kogu see nö "tsirkus" suunatud on.

4. Kas Teie tulevikuplaanid on samuti filmindusega seotud?
Tulevikuplaanid võiksid suuresti olla seotud filmindusega, aga pead ei julge anda ja alati võib juhtuda, et saadud kogemus filminduses mängib hoopis teise karjäärivaliku kasuks.

5. Kes on sinu iidolid filmimaastikul?
Iidoleid on palju, Hollywoodist kuni Euroopa väiketegijateni välja, aga ma arvan, et nende nimetamine tavapublikule palju ei anna. Pigem rikub isikliku omapärasuse ära, mida siiski just sellistelt filmifestivalidelt oodatakse - omapära ja iseeneseks olemist.

 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu