Finalist Joanna ja Juulia Juhkam - "Vaenlase Köök"


Joanna ja Juulia Juhkam
Foto: erakogu

Meie tänase päeva esimene intervjuu on tehtud animafilmi "Vaenlase Köök" autori Joanna Juhkamiga. Tuleb märkida, et filmi kaasautoriks on tema õde Juulia. 

Kaua oled filmindusega tegelenud ning kas tegu on tavalise hobi või suure kirega? Kas tulevikuplaanid on just filmindusega seotud?

See oli meie esimene kokkupuude filmindusega, täpsemalt animatsiooniga. Pidime koolis tegema aastatööd ning otsustasime proovida midagi uut. Tulevikus kavatseme edaspidigi animatsiooniga kokkupuudet säilitada (näiteks Juulia kavatseb minna EKAsse animatsiooni õppima ning mina (Joanna) kavatsen õppida stsenograafiat ning neid erialasid saab omavahel väga hästi kombineerida).

Kuidas tekkis teie filmi idee ning millest see räägib?

Tegime selle projekti tarvis mitmeid filme. Ideed tulenesid meie venna Jakob Juhkami plaadi „T“ lugudest. Esitlusele tuleva filmi sisu on inspireeritud loost „Vaenlase köök“. See räägib kõhedast tundest ja fantaasiamängust, mis tekib siis, kui inimest valdab paranoia, et keegi kuskil teda jälgib.

Kaua filmi valmimine aega võttis ning kuidas valmimise protsess üldiselt sujus?

Ettevalmistused (maketi, dekoratsioonide ja nuku valmistamine) + pildistamine + postproduktsioon võttis umbes kaks ja pool nädalat. Eesmärk oli teha animatsioon valmis võimalikult lihtsate ja käepäraste vahenditega – kasutasime tavalist digifotokaamerat ning töötlemisel tasuta programme ja lõpptulemusega võis täiesti rahule jääda.

Mis on filmi tegemise juures kõige parem?

Kuna filmi valmimise protsess oli esimese korra kohta piisavalt keerukas, oli lõpptulemuse nägemine meie jaoks kõige olulisem. Eriti see hetk, kus kõik helid ja muusika olid videopildiga sünkroonis.

On teil mõni kindel eeskuju ning kelle filmiloomingut tõesti austate?

Eeskujudeks on kindlasti Eesti mastaabis Heiki Ernits, Priit Pärn, Ülo Pikkov. Maailmanimedest on näiteks Nick Parker, Suzie Templeton jt.

 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu