Finalist Mirjam Tjulkin - "Ootamatu Armastus"

Mirjam Tjulkin
Foto: erakogu

XIV. RG Filmifestivali alguseni on jäänud tänasega kõigest 4 päeva! Meie neljas intervjuu on tehtud finaalprogrammi pääsenud filmi "Ootamatu Armastus" autori Mirjam Tjulkiniga. Head lugemist.


Kaua oled filmindusega tegelenud ning kas tegu on tavalise hobi või suure kirega? Kas tulevikuplaanid on just filmindusega seotud?

Oma esimesed klipid panin moviemakeriga kokku juba 12-aastaselt, suuremad ettevõtmised tulid siis, kui olin 14. Pigem on tegu ikkagi kirega. Kus vähegi võimalik, olen mina see, kes süžeesid välja mõtleb, kaamera taga on ja klippe kokku paneb. Hetkel olen 18 ning huvi olen tundnud asja vastu juba pea seitse aastat. Ka mu unistus tulevikuks ja vastus küsimusele, kelleks tahan suurena saada, on juba aastaid ja aastaid sama olnud – režissööriks.

Kuidas tekkis teie filmi idee ning millest see räägib?

Me tegime filmi kindla võistluse jaoks – üleriigilisele frankofoonia konkursile saatmiseks. Teha oli vaja prantsusekeelne lühifilm ning teemade hulgast valisime sallivuse ja armastuse – samasooliste suhted. Mulle väga meeldivad Chaplini lühifilmid, sealt sain ka inspiratsiooni ajastuks ja tummfilmi mõtte. Kuna paljud meie sõbrad ja tuttavad prantsuse keelt õppinud pole, tegime ka eestikeelse variandi. Film räägib siis kahest mehest, kes mõlemad tahavad sama naise südant võita, kuid läbi pettumuse hoopis teineteist leiavad.

Kaua filmi valmimine aega võttis ning kuidas valmimise protsess üldiselt sujus?

Ma täpselt enam ei mäletagi, see oli juba aasta aega tagasi. Mõte tuli mul suhteliselt kiiresti ning kuna tegemist on tummfilmiga, siis ei olnud vaja ka täpset stsenaariumit kirjutada. Joonistasin stseenid üles, rääkisime kohviku, kus filmisime, omanikega läbi ning alustasime õige pea. Filmimiseks kulus üks päev ning töötlemise protsess oli pikem, õnneks suuri takistusi ei tekkinud.

Mis on filmi tegemise juures kõige parem?

Kuna ma olen kõik enda niinimetatud filmid ka ise kirjutanud, siis minu jaoks ongi kõige parem see, kui mul tekib mõte, visioon ja ma hakkan seda täide viima. Otsast lõpuni, pisidetailidest üldpildini, kõik peab olema paigas. Kui kõik lõpuks valmib ja tervikuks saab, siis on fantastiline tunne teada, et see kõik on minu enda töö vili. Mulle meeldib asju luua, kontrollida. Filmides saab kõik olla nii, nagu ma ise tahan, võrreldes päriseluga.
Mirjam Tjulkin
Foto: erakogu

On teil mõni kindel eeskuju ning kelle filmiloomingut tõesti austate?


Põhjus, miks ma üldse filmindusse kiindusin, peitub näitlejas Johnny Depp. Huvi kogu filmitööstuse ja näitlemise vastu tekkis vaadates tema „Kariibi mere piraatide“ teist osa suurel ekraanil kinos, olin siis alles 11-aastane. Sellest ajast alates on Johnny Depp olnud mu suurim iidol ja eeskuju ning imetlen tema näitlemisannet väga. Eriti meeldivad mulle tema filmid, mille režissöör on olnud Tim Burton.

 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu