Finalist Tõnu Tamm - "Matilda"

Tõnu Tamm
Foto: erakogu

Kaua oled filmindusega tegelenud ning kas tegu on tavalise hobi või suure kirega? Kas tulevikuplaanid on just filmindusega seotud? 

Lühifilm "Matilda" on minu esimene film ja kui päris aus olla, siis ma ei olnud enne filmindusega väga palju kokku puutunud. Filmi tehes tekkis filmimaailmaga mingisugune veider kontakt ja süvenes soov sellega tulevikus kindlasti edasi tegeleda. 

Kuidas tekkis teie filmi idee ning millest see räägib? 

Mäletan, et sõitsin jalgrattaga kooli ja siis tuli mulle väga spontaanselt mõte, et oleks vahva teha üks film. Hakkasin seda ideed arendama ja mõtlesin välja stsenaariumi. Film räägib läbi vanaproua Matilda silmade tema nooruspõlve armastusest. Tegevus toimub 40ndate aastate alguses, praegune vanaproua on seal ajal umbes 18-aastane ja käib suvel tööl sekretärina elektrijaamas. Neiu kohtub seal masinatehniku Karliga, kellega tekib esimesest silmapilgust suur romanss. 

 Kaua filmi valmimine aega võttis ning kuidas valmimise protsess üldiselt sujus? 

 Kuna tegin kõik asjad peale soengute ja meigi ise, siis ettevalmistusprotsess oli üpris pikk. Tegemist on kindla ajastu filmiga, mis tähendas seda, et oli vaja leida sobiv võttepaik, sobivad kostüümid, rekivisiidid jms. Filmi eelarve oli sisuliselt olematu ning seetõttu tuli palju otsida ning uurida, kus ja kuidas oleks võimalik. Olematu eelarve tõttu tuli teha palju asju ise. Näiteks sai õmmeldud pulmastseeni kleit ja pulmas olev tort on tegelikult valmistatud ehitusmatejalist. Õnneks sujus kõik lõpuks väga edukalt ja mingeid takistusi ei esinenud. Selle üle oli mul siiralt hea meel, sest tegelikult polnud mul algselt aimugi, et filmi tegemine võib olla nii mahukas protsess. 
Tõnu Tamm
Foto: erakogu

 Mis on filmi tegemise juures kõige parem? 

 Filmi tegemise juures on kõige parem see, kui film on kinolinal täpselt selline, nagu oled seda režissöörina vaimusilmas ette kujutanud. 

 On teil mõni kindel eeskuju ning kelle filmiloomingut tõesti austate? 

 Kindlat lemmikut mul ei ole, kuid austan väga Eesti filmitegijaid.

 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu