Finalist Annabell Õunväärt - "Nutipapa"

Annabell Õunväärt
Foto: Jake Farra
On aeg tutvustada Annabelli.

Kaua oled filmindusega tegelenud ning kas tegu on tavalise hobi või suure kirega? Kas tulevikuplaanid on just filmindusega seotud?

Filmi tegemise vastu on mul alati olnud suur kirg. Huvi tekkis mul juba põhikooli ajal, kui sõpradega koos hakkasime humoorikaid lühiklippe tegema. Eriti pakkusid mulle visuaalse poole pealt huvi erinevad videoefektid ja monteerimine. Keskkooli astudes valisin kooli, kus oleks võimalik õppida multimeedia klassis ja seega saada põhjalikumaid teadmisi filmi valdkonnas. Mõned aastad tagasi olin kindel, et minu tulevikukarjäär on seotud meedia ja filmindusega. Praegusel hetkel arvan ma aga, et filmi tegemine jääb tulevikus siiski vaid hobiks, mida väga armastan.

Kuidas tekkis teie filmi idee ning millest see räägib?

Meie filmi "Nutipapa" idee sündis päriselu sündmustel, kui üks poeg kinkis oma eakale emale uue telefoni, kuid too keeldus seda moodsat vidinat kasutamast ja arvatavasti seisab telefon siiamaani karbis, milles ta kingiti. Ma leidsin, et see teema oleks aktuaalne ja nii mõnigi tunneks ära oma vanavanemate suhtumise tänapäeva arenenud tehnoloogiasse.
Film räägib üksikust vanahärrast, kes ei poolda tänapäeva tehnikat, kuid saab lapselapselt kingiks iPadi. Ta käib rongiga turul ning kohtub seal ühe daamiga. Rongis tekib vanahärrale konkurent, kes avaldab oma nutitelefoniga daamile muljet. Peategelane otsustab vastupanuks välja võtta oma „relva”. Filmi lõpus selgub, kumb meestest daamile rohkem meeldib. Filmi eesmärgiks on vanemale põlvkonnale näidata, et tänapäeva tehnoloogia vahendeid on võimalik nutikalt ka enda kasuks ära kasutada, kuid samal ajal ei tasu unustada, et armastusest ei suuda ükski tehnikaime nutikam olla.

Kaua filmi valmimine aega võttis ning kuidas valmimise protsess üldiselt sujus?

Filmi valmimine ideest tervikuni võttis aega umbes 5 kuud. Kõige rohkem aega kuluski idee genereerimisele, stsenaariumi kirjutamisele ning monteerimisele. Üldjoontes sujus protsess hästi, kuigi probleeme tekitas vanemapoolse meesnäitleja leidmine, kuid juhuse tahtel saime me päev enne planeeritud võttepäeva vajalikud näitlejad, ruumi ja transpordivahendi. Võtteplatsil oli suurimaks probleemitekitajaks kindlasti külm ilm, sest kaameraakusid kulus meil hulgi. Majas, kus filmisime, läks mitu korda elekter ära, mistõttu võttepäev venis südaööni. Vaatamata pikale võttepäevale jäi meil ikkagi ajast puudu. Aeg on see, mille hind filmitegemise juures kõige kallim on.

Mis on filmi tegemise juures kõige parem?

Filmi tegemise juures on kõige parem tunne kuuluda ühte tiimi ja teha miskit ühise eesmärgi nimel. Mainimata ei saa jätta rangelt kohustuslikku huumorit, mis võtteplatsil nii kaadri ees kui taga aset leiab. Kõige magusam osa filmi valmimise protsessist ongi võtteperiood, kui peale pikka võttepäeva koju jõuad ja vaatamata väsimusele tunned, kuidas veelgi rohkem energiat ja inspiratsiooni sinu kehast kiirgab. See ootusärevus, kui mõni kaader on oodatust paremini välja tulnud ja sul on võimalus hakata neid ühtseks tervikuks sulatama.

On teil mõni kindel eeskuju ning kelle filmiloomingut tõesti austate?

Tunnistan ausalt, et mul ei ole siiani ühtegi kindlat eeskuju ega lemmikut välja kujunenud. Küll aga meeldivad mulle filmiloojad, kes oskavad tõsise sisuga loo humoorikate elementidega täita nii, et kaotad filmi vaadates taju oma emotsioonide üle.


 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu