Finalist Dave Rooso - "Mina Ja Ma Ise"14. finalist on lõpuks teie ees. XIV Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali võitja selgub juba homme!

Kaua oled filmindusega tegelenud ning kas tegu on tavalise hobi või suure kirega? Kas tulevikuplaanid on just filmindusega seotud?

Kaamerasilma hakkasin vaatama umbes aastal 2005 ehk siis juba peaaegu 9 aastat tagasi. Praeguseks on tehtud päris mitu lühifilmi, muusikavideosi käputäis, erinevaid klippe kümnetes ja igasugu otseülekandeid kontsertitelt, seminaridelt ja konverentsidelt juba pooletuhande kanti. Seega arvan, et pelgalt hobist on asi kaugel. Hetkel ei suuda mõelda, et tulevikus millegi muuga tegeleks.

Kuidas tekkis teie filmi idee ning millest see räägib?

Meil Kuressaare Gümnaasium korraldab samuti filmifestivali, mille jaoks olen ka eelnevatel aastatel sõpradega filmi vändanud. Eelmine aasta astus minu juurde hea sõber Nemo, kel oli siis seekordse filmi idee. Räägib see noorest poisist kelle minevikus oli traumeeriv sündmus, mille unustamiseks kutsub ta ellu Henri, tema kujutletava sõbra. Kõik sujub hästi kuni Henri hakkab tema elu üle suuremat kontrolli tahtma ja niimoodi tema suhteid rikkuma.


Kaua filmi valmimine aega võttis ning kuidas valmimise protsess üldiselt sujus?

Nagu see mul rusikareegliks on kujunenud, siis võtteperiood on sattunud alati väga kiire aja peale ja seegi film sai üles võetud vaid paari päevaga ja sisuliselt ühe päevase etteteatamise ajaga osade tegelaste jaoks. Samad lood olid ka montaažiga. Viimased paar ööd olid parajalt lühikesed nagu tavaks on saanud.


Mis on filmi tegemise juures kõige parem?

Kõige parem on kindlasti võtteplatsi periood. Siis on kogu rahvas koos ja alati saab palju nalja. Ja kindlasti on alati põnev see, et peab kohapeal erinevaid ülesandeid lahendama, kust järgmist kaadrit võtta ja mis järgmine dialoogiosa on jne...


On teil mõni kindel eeskuju ning kelle filmiloomingut tõesti austate?

Lemmikrežissöörideks on mul Christopher Nolan, Alfonso Cuaron, Robert Zemeckis, J. J. Abrams, Zack Snyder ja Quentin Tarantino.
Televisiooni koha pealt olen ma juba paar aastat jälginud Rootsi ja Norra eurolaulu valimisi ja need kaadrid, mis ma seal näen, panevad mul alati südame kiiremini põksuma. 


 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu