Finalist Kert Paidre - "Kus On Kontroll?"

Kert Paidre
Foto: erakogu

Äsja lõppes meie festivali eelprogramm ning meeskond on asunud agaralt tegema ettevalmistusi reedeseks finaalpäevaks! Teie aga puhake ning tuvuge meie järgmise finalisti, Kerdiga. 

Kaua oled filmindusega tegelenud ning kas tegu on tavalise hobi või suure kirega? Kas tulevikuplaanid on just filmindusega seotud?
Filmindusega olen vaikselt tegelenud kõige muu kõrvalt juba mõnda aega. Esimesed videoklipid sai tehtud aparaadiga, mida praegu ehk kasutadagi ei oskaks. Aasta võis siis olla 2004. Filmide tegemine platseerub minu elus kusagile üle hobi, lihtsalt praegu napib selle jaoks aega. Edaspidi püüan olla aktiivsem. Mis puudutab tulevikku, siis film ja video mu elust kuhugi ei kao.
Kuidas tekkis teie filmi idee ning millest see räägib?
Mul oli soov luua lõbus lugu, mis kannaks endas moraali. Idee kaine ja joobes seisundi värvikast võrdlusest tekkis eelmise aasta hilissügisel. Mõne hea sõbra abiga formuleerisin oma algse idee enamvähem selliseks looks nagu ta lõpuks välja tuli. Lühifilm räägib eksperimendist, kus jälgitakse peategelase Karli käitumist peol analoogsetes situatsioonides kaine ja purjus peaga.
Kaua filmi valmimine aega võttis ning kuidas valmimise protsess üldiselt sujus?
Tõsiselt käivitus projekt alles mõned päevad enne aasta lõppu ning oli suures osas improvisatsioon. Teos valmis vaid mõnedele märkmetele toetudes filmimise algusest lõppproduktini kokku viie päevaga.  Kogu protsess sujus võrdlemisi ladusalt ning tekkinud probleemidele leidsime kiiresti asjalikud alternatiivid. Kui millegi üle nuriseda, siis vaid filmitiimi ühise vähese vaba aja üle, mis sundis meid ka kiirustama.
Kert Paidre
Foto: erakogu
Mis on filmi tegemise juures kõige parem?
Filmi tegemise juures on parim osa vastvalminud film ise. Muidugi naudin ma kogu protsessi pea otsast lõpuni, aga see tunne kui mahukas eeltöö ja võttepäevadel kogutud materjal on viimaks saanud lühikeseks ilustatud teoseks on võrratu.
On teil mõni kindel eeskuju ning kelle filmiloomingut tõesti austate?

Austan hulgaliselt erinevat filmiloomingut, aga kindlat eeskuju filmimaastikul ei ole.


 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu