Finalist Kristofer Nõmm - "Habras Elu"

Kristofer Nõmm
Foto: erakogu

Täna jätkub filmifestival kell 18.00 eelprogrammiga, loomulikult Rakvere Gümnaasiumis. Ka meie reedene finaalprogramm läheneb tohutu kiirusega, seega tutvugem Kristofer Nõmmiga. 

Kaua oled filmindusega tegelenud ning kas tegu on tavalise hobi või suure kirega? Kas tulevikuplaanid on just filmindusega seotud?

Filmindusega olen juba tegelenud ligikaudu 5 aastat. See on minu jaoks võimalus enda tundeid ja ennast loominguliselt ning kunstiliselt väljendada. Ma ei kujutaks oma elu ilma selleta ettegi ja tulevikus sooviksin kindlasti oma karjääriga filminduse poole liikuda ja neid edasi teha.

Kuidas tekkis teie filmi idee ning millest see räägib?

Ma tahtsin teha filmi, mis oleks teistsugune, mis erineks teistest ja oleks midagi lihtsat. Film "Habras elu" on emotsioonalne lugu, mille annab film ilma ainsatki sõna lausumata vaatajateni edasi.

Kaua filmi valmimine aega võttis ning kuidas valmimise protsess üldiselt sujus?

Ideest valmis teoseni läksi ligikaudu nädal. Alguses ei olnud küll teada kuidas just see kõik peaks välja nägema. Sai tehtud mitmeid proove ja versioone, ning lõpuks leitud selle filmi tegemiseks parim lahendus, vanamoeline nukufilm.

Mis on filmi tegemise juures kõige parem?

Filmide tegemise juures on kõige parem see, kuidas sa saad teistele inimestele oma lugu jutustada visuaalsel teel ja lõppudelõpuks ei ole midagi paremat kui näha kuidas publik sinu tehtud filmile reageerib ja kuidas ta sellest aru saab.

On teil mõni kindel eeskuju ning kelle filmiloomingut tõesti austate?

Arvatavasti kõige enam inspiratsiooni olen saanud Nicolas Winding Refni ja Christofer Nolani teostest. See et nad ei ole ära unustanud filmide kunstilist aspekti on tõesti vägagi austusväärne.

 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu