Finalist Polina Linovitskaja - "Unelmad"

Polina Linovitskaja
Foto: erakogu
Kallid sõbrad, homme algab XIV. Rakvere Gümnaasiumi Filmifestival, esimese eelseansiga kell 18.00!
Enne, kui võimas shownädal hoo sisse saab, võtke aga aega tänaseks ilusaks pühapäevaks ning tutvuge meie finalisti, Polina Linovitskajaga.


Kaua oled filmindusega tegelenud ning kas tegu on tavalise hobi või suure kirega? Kas tulevikuplaanid on just filmindusega seotud?

Professionaalselt tegelen filmindusega juba 2 aastat, varem oli see ainult huviala.  Mina pole teadnud, kas see huviala varsti saab minu kutsumuseks. Tegelesin ka animatsiooniga natuke. Pärast gümnaasiumi lõpetamist tahan astuda Balti Filmi- ja Meediakooli audiovisuaalne meedia erialadele.

Kuidas tekkis teie filmi idee ning millest see räägib?

Idee tekkis absoluutselt ootamatult, kui minuga juhtus bussis samalaadne lugu. Tundmatu inimene puudutas mu juukseid ning mu peas hakkas keerlema nii palju küsimusi, et  ma otsustasin teha filmi naiste loogikast. Kõiki küsimusi ja unistusi, mis tookord bussiga sõites  minu peas tekkisid, panin ma projekti sisse ning sündiski väike aga sisukas film.

Kaua filmi valmimine aega võttis ning kuidas valmimise protsess üldiselt sujus?

Filmi idee väljatöötamisele ning  filmivõteteks ettevalmistamisele kulus umbes 3 nädalat,  filmi väntasin ühe päevaga. Filmida oli päris lihtne, oli ilus ilm ning pargis puhkepäeval oli vähe rahvast. Olen filmivõtete tulemustega väga rahul.

Mis on filmi tegemise juures kõige parem?

Minu meelest filmi tegemise juures on parimaks osaks idee väljatöötamine, stsenaariumi  kirjutamine. On väga huvitav iga tegelase iseloomu välja mõelda, proovida teise inimese elu elada, sisestada süžeesse sümboleid. Sellesse peab tõsiselt suhtuma, sest iga režissöör ja stsenaariumi autor tahab, et vaataja saaks filmi ideest aru. Kuigi algajad režissöörid teevad filme  enda meeleheaks, hiljem panevad nad oma projektidesse tähtsaid mõtteid, mis võivad aidata  vaatajail endas selgusele jõuda. Kuid see eeldab suurt ja huvitavat tööd.


Polina Linovitskaja
Foto: erakogu

On teil mõni kindel eeskuju ning kelle filmiloomingut tõesti austate?

Mul ei ole erilist iidolit ning püüan hoida oma isiklikku stiili. Igal filmil ja igal režissööril on olemas oma eripära. Mina  naudin briti režissööri Danny Boili filme.

 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu