Finalist Taivo Soobard - "Uus Algus"

Taivo Soobard
Foto: erakogu
Festival on oma hoo sisse saanud ning täna näeb Hardi Volmeri filmi "Elavad Pildid". Seniks jätkakem aga tutvumist finalistidega. 

Kaua oled filmindusega tegelenud ning kas tegu on tavalise hobi või suure kirega? Kas tulevikuplaanid on just filmindusega seotud?

Alustasin videode tegemisega umbes 2008, kuid tõsisemalt filmindusesse süvenesin 2010. aastal, mil oli võimalus teha ühele moefirmale reklaam.  Filmide tegemine annab mulle suure võimaluse panna oma ideed ühte kokku täpselt nii nagu ma seda soovin ja anda seda teistele edasi. Tulevikus plaanin edasi minna BFMi või muude filmikooli ning hilejm luua ka oma produktsioonifirma.

Kuidas tekkis teie filmi idee ning millest see räägib?

Film räägib noormehest, kes on hullumajas ja üritab välja selgitada miks ta seal on, tõde pole see, mis talle meeldiks. Idee tekkis koolitunnis, kus tuli mõttesse perfektne filmi algus ja kuna sarnane algus sobib ainult tumeda alatooniga filmile, siis tekkis mõte, kuidas ärgatakse hullumajas. Sealt edasi tekkis visioon peategelasest, mis temaga juhtunud on ning istusin sõbraga maha, kuidas lugu võimalikult loogiliselt ära jutustada.

Kaua filmi valmimine aega võttis ning kuidas valmimise protsess üldiselt sujus?

Filmi valmistamine võttis aega täpselt kaks nädalat. Kahjuks pidime tohutult kiirustama, kuna sain festivali kutse kätte alles detsembri alguses ning panin oma pea kohe tööle. Õnneks oli palju toredaid inimesi, kes olid võtteplatse kohe nõus meiega jagama. Monteerimistöö oli 3 päeva, igaüks neist umbes 20 tundi järjest. 

Mis on filmi tegemise juures kõige parem?

Filmi tegemise juures meeldib mulle kõige rohkem filmimise protsess ja hiljem montaažilauas näha kuidas kogu stoori hakkab ilmet võtma ja lõpuks arusaadavalt kokku saab.

On teil mõni kindel eeskuju ning kelle filmiloomingut tõesti austate?

Kõige suuremaks eeskujuks nimetaksin Christofer Nolani ja Martin Scorsese. Mulle meeldivad raske sisuga filmid, milles tõmmatakse vaataja kohe peategelasele kaasa elama ja peab alati analüüsima kõiki vaatenurki.


 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu