Finalist Urmas Salu - "The Gift"

Urmas Salu
Foto: erakogu
Kaua oled filmindusega tegelenud ning kas tegu on tavalise hobi või suure kirega? Kas tulevikuplaanid on just filmindusega seotud?

Filmindusega olen tegelenud kümme aastat, väiksest peale animatsioonidega ning tasapisi mängufilme ka repertuaari lisades. Film on väga suur osa mu elust, ehk võib seda küll pigem kireks lugeda. Kuna film on mul sügaval loomuses, ei näe mingit põhjust, miks mitte sellel alal edasi pürgida. 

Kuidas tekkis teie filmi idee ning millest see räägib?

Idee tulenes soovist luua kompaktne ning väga lihtne jõuluteemaline lühianimatsioon. Film räägib poisist, kes proovib ühele tüdrukule õiget jõulukinki valida ning sellega kaasnevatest raskustest. 

Kaua filmi valmimine aega võttis ning kuidas valmimise protsess üldiselt sujus?

Animatsiooni loomine on alati aeganõudev ja kannatlik protsess, aga samas väga intensiivne, sest animaatori käest on kontroll kõige üle. Filmi loomine mahub ilmselt kahe nädala peale ära.

Mis on filmi tegemise juures kõige parem?

Ma ei oska midagi väga kindlat eraldada, kuna mulle meeldivad selle kõik staadiumid. Mis mind tõmbab selle juures, on tunne, mis tekib millegi uue loomisest. See võib olla aeganõudev protsess, aga enda vaeva ning töö tulemust realiseerituna näha on üks ülimatest tunnetest.

On teil mõni kindel eeskuju ning kelle filmiloomingut tõesti austate?

Ma austan väga paljusid filmitegijaid, sest filmide tegemine on raske ning samas eksperimentaalne töö, sest tulemust ei saa kunagi täielikult ette ennustada. Ma austan väga Edgar Wrighti loomingut, kuna tema mõttemaailm on minu omale väga lähedane, aga samas austan ka teisi, nagu Scorsese, Kubrick, Nolan. Nad on kõik võtnud filmikeele ning tõlgendavad ennast läbi selle ning seda loen ma enda eesmärgiks tulevikus.

 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu