Finalistid Artur Part ja Toomas Alte - "Borghild Project"

XIV Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali finnalpäev on kätte jõudmas sama kiiresti kui Sotši taliolümpiamängude avatseremoonia. Festivali pea 50-liikmeline meeskond on tegemas ettevalmistusi parima võimaliku elamuse andmiseks teile, kallid sõbrad! Saame juba täie kindlusega väita, et tänavune finaal tuleb enneolematu.

Oleme teile võlgu veel nelja filmi finalistide intervjuud. Aga palun, tutvugem filmi "Borghild Project" autorite, Arturi ja Toomasega.
Kaua oled filmindusega tegelenud ning kas tegu on tavalise hobi või suure kirega? Kas tulevikuplaanid on just filmindusega seotud?

Eelmine aasta, kui Toomase isa televiisori ostis, pakkus Toomas välja, et võiks tema juures teha esimese filmiõhtu. Õhtu kulges meeleolukalt, oli nagu meie oma väikene filmifestival. Filmivaliku usaldasime Toomase isa, Tiidu, hoolde. Maha istutud, krõpsud ja limonaad ettevõetud, pani Tiit filmi mängima. Algus oli paljulubav - poisid, kes enne kunagi elus polnud televiisorit näinud, ei julgenud isegi silmi pilgutada. Nägime Tiidu tehtud koduvideot, mis jutustas meile loo väikese Toomase sünnist ja tema esimestest sammudest. Sellest hetkest sai filmindus meie lõõmavaks kireks.
Tänaseks päevaks on meie suur linateos valmis, oleme selle kallal intensiivselt higi ja pisaraid valanud lausa kaks päeva.
Tuleviku koha pealt ütleks, et tulevikus teeme, mida hing ihaldab!


Kuidas tekkis teie filmi idee ning millest see räägib?

Edasine ei olnud enam raske - mõtteid tekkis rohkem, kui me suutsime paberile panna... ühest äärmusest teise. Lõplik süžee oli mitme teise hübriid.
Lõpliku tulemust tulge vaadake festivalilt ise, me oleme siiski filmitegijad, mitte kirjanikud!

Kaua filmi valmimine aega võttis ning kuidas valmimise protsess üldiselt sujus?

Eks ta nati aega võttis, tsipa oli keerukas ka, aga lõpuks tuli kipa filmipoiss välja.

Mis on filmi tegemise juures kõige parem?

Ega meil suurt muud eesmärki polnud, kui filmifestivalile pääsemine, selle me saavutasime ning see ongi kõige parem.

On teil mõni kindel eeskuju ning kelle filmiloomingut tõesti austate?

Meil ei ole midagi! Me oleme filmimaailmas alles algajad lambad. Filme oleme näinud Tiidu uuest telerist, aga kelle filmid need olid või keda austada, seda ei oska öelda.
 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu