Juba täna kulmineerub Rakvere Gümnaasiumi XIV filmifestival võimsa finaalšõuga

Rakvere Gümnaasiumi XIV Filmifestival
Pressiteade
07.02.2014

Esmaspäeval alanud XIV Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali võitjad selguvad täna õhtul kell 18:00 algaval finaalüritusel.

Vabariiklikult suurim noorte korraldatav filmifestival kulmineerub korraldajate sõnul festivali ajaloo suurima šõuga. “Lisaks suurepärastele lühfilmidele, mis ääretult tihedas konkurentsis eelžürii valikul finaali pääsesid, näevad külalised palju muudki,” sõnas peakorraldaja Karl Andreas Sprenk, andes aimu, et lühifilmid on vaid üks osa eesootavast õhtust.

Finaali pääsenud 14. lühifilmi hindab 9-liikmeline žürii ning hindamissüsteem erineb eelnevatest aastatest kardinaalselt.

Siiski tahetakse paljud asjad, nagu näiteks žüriiliikmete nimed ja hindamissüsteem, publikule mõeldud meelelahutusprogramm ja palju muudki, finaali alguseni saladuses hoida, et ei rikutaks üllatusmomenti.

Tänavune festival jääb mitmele korraldajaile viimaseks, kuna kevadel lõpetatakse keskkool. Just see on üks põhjus, miks seekordne vabariiklik lühifilmidefestival on ette võetud suuremalt ja võimsamalt, kui kunagi varem.


Finaalõhtu algus on kell 18:00, uksed avatakse 17:30 ning piletimüük kohapeal algab tund enne ürituse algust. Kogu programm kestab orienteeruvalt pisut üle kolme tunni. Pärast finaalšõud on kavas ametlik järelpidu kohvikus Art Café.  

 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu