Täna see algab!

Täna algab XIV. Rakvere Gümnaasiumi Vabariiklik Filmifestival

Pressiteade
03.02.2014Täna saab alguse XIV. Rakvere Gümnaasiumi Vabariiklik Filmifestival, kui algusega kell 18.00 algab Rakvere Gümnaasiumis festivali avaüritus ning esimene eelseanss, kui ekraanil linastub Eesti filmiajaloo üks legendaarsemaid komöödiafilme, Sulev Nõmmiku “Siin Me Oleme”.

Homme jätkub festival aga Eesti Filmi 100. juubeliks valminud Hardi Volmeri teosega “Elavad Pildid”. Eelseansid on külalistele tasuta.

Kolmapäeval on kavas eelprogramm, kui ekraanile tuleb finaalprogrammist väljajäänud 14 lühifilmi. Neljapäeval on festivali puhkepäev ning reedel jõuab kätte kauaoodatud finaalprogramm, mis korraldajate sõnul tuleb igas mõttes RG Filmifestivali ajaloo võimsaim.

Kui festival on tänavu võetud ette igas mõttes suuremalt, siis esimesed rekordid on juba püstitatud. Nimelt osaleb tänavusel festivalil kokku 28 lühifilmi üle Eesti, eelmisel aastal oli selleks numbriks 24. Ka piletimüük on sujunud üle ootuste hästi. VIP-piletid, mida sai soetada vaid eelmüügist, müüdi edukalt läbi. Siiski rõhub peakorraldaja Karl Andreas Sprenk, et kohti jagub kõigile huvilistele ning lisab: “Tänavune filmifestival väärib kindlasti külastamist, sest vähemalt reedene finaalpäev saab olema erakordne!”

28 lühifilmi seast eelžürii poolt valitud 14 finaali pääsenud lühifilmi hindavad professionaalidest koosnev 9-liikmeline žürii.

Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivali näol on korraldajate sõnul tegemist suurima noortelt noortele korraldatava filmifestivaliga, sest ürituse mastaapsus ning tehniline võimekus on märkimisväärselt läbi aastate kasvanud. Tänavune festival kujuneb eeldatavalt ajaloo võimsaimaks nii tehniliselt kui sisult, sest keskkooli lõpetavad peakorraldajad annavad teatepulga pärast tänavust festivali järgmistele entusiastidele ning noored on lubanud anda maksimaalse panuse ürituse õnnestumiseks.


Festivali juured ulatuvad aastasse 2000, kuid täpselt ei tea keegi, miks ja kuidas üritus alguse sai. Läbi aastate on seda korraldanud Rakvere Gümnaasiumi õpilased ning maakondlikust lapsekingades “filmiõhtust” on välja kasvanud vabariiklik filmifestival, kuhu tahetakse oma filmiga osalema tulla.  

 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu