TÄHELEPANU! Me teeme seda taas!Rakvere Gümnaasiumi õpilaste korraldatav vabariiklik lühifilmide festival toimub Rakvere Gümnaasiumis 1.-5. veebruarini ning alates tänasest saavad koolinoored ning tudengid üle Eesti end festivalile registreerida. Osalejate filme oodatakse 31. detsembri südaööni.

Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivalil jagatakse lühifilmid kahte vanusekategooriasse – kuni 19. aastased õpilased ning kuni 26. aastased tudengid. Eriti oodatakse tudengifilmide senisest suuremat osavõttu. Oma kuni 15 minutilist filmi saab korraldajatele saata 31. detsembrini, pärast seda alustab tööd eelžürii. Selle aastane väike muudatus on finalistide arvus. Kui eelmisel aastal valis eelžürii välja 14 finalisti, siis sel aastal valitakse välja 10 parimat, kes finaalprogrammi pääsevad. Täpsemad juhised filmi registreerimiseks ja lisainfot leiab peagi festivali kodulehelt www.filmifestival.eu.

Tegemist on Eesti suurima noortelt noortele korraldatava filmifestivaliga samalaadsete seas. Ürituse peakorraldajad Karmen Roost ja Kaisa Erm lubavad, et sel aastal tehakse palju asju korralduses teisiti, eelkõige asju, mis hõlmavad meelelahutust. “Seekord plaanime finaalürituse meelelahtuslikule programmile veel rohkem rõhku panna, et publiku õhtu põnevamaks ja meeldejäävamaks muuta,” ütles Kaisa.

Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivali eesmärgiks on motiveerida õpilasi ja tudengeid, keda paelub filmikunst. Ning anda noortele võimalus oma tööd ka publiku ette tuua.


Festivali juured ulatuvad aastasse 2000, kuid täpselt ei tea keegi, miks ja kuidas üritus alguse sai. Läbi aastate on seda korraldanud Rakvere Gümnaasiumi õpilased ning maakondlikust lapsekingades “filmiõhtust” on välja kasvanud vabariiklik filmifestival. Eelmisel filmifestivalil osales kokku 19 filmi ning võitjaks osutus Heinrich Sepp filmiga “Süütus”.

 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu