TÄNA! Filmifestival kulmineerub võimsa finaalšõuga!Esmaspäeval alanud Eesti suurim noorte korraldatav lühifilmide festival saab täna lõpu, kui Rakvere Gümnaasiumis kell 18:00 algav finaalõhtu suurejoonelise šõuga kulmineerub. Finaalõhtut kantakse Mind Media OÜ abiga otsepildis üle ka filmifestivali kodulehel.

Igal aastal on just finaalõhtu see, mis toonud Rakveresse sadu filmisõpru üle Eesti ning nii näib olevat ka seekord. Kuna tänavustele peakorraldajatele, Kaisa Ermile ning Karmen Roostile, jääb käesolev festival viimaseks, lubavad nad üleolevate emotsioonidega õhtut, milles leidub palju üllatusi.

Tänavu laekus filmifestivalile 25 teost üle Eesti, millest 10 pääses eelžürii valikul finaali. Nii eelžürii kui korraldajate hinnangul torkab tänavune festival silma kõrge tasemega. Kaisa Ermi sõnul väärinuks nii mõnigi reedesest programmist väljajäänud film kohta finaalis.

Finaalprogrammi pääsenud filmid jaotuvad kahte vanusekategooriasse – 5 filmi kuni 26. aastaste ehk tudengite kategooriasse ning ülejäänud 5 filmi kuni 19. aastaste ehk õpilaste kategooriasse. Filme hindavad žürii ning samuti valitakse välja publikulemmik. Lisaks jaotatakse välja veel mitmeid auhindu, sealhulgas parim mees- ja naisnäitleja auhind.

Žürisse kuuluvad Mait Malmsten (Eesti Draamateatri näitleja), Kerttu Rakke (stsenarist), Heinrich Sepp (noor filmitegija), Maria Ulfsak (Ajakirjanik ja filmikriitik), Renee Vilbre (Režisöör), Asko Kase (operaator), Laura Peterson (näitleja), Juhan Ulfsak (näitleja) ning Urmas E. Liiv (režisöör).

Finaali osalevad autorid ja filmid: Hanna Hunt (Vaikus), Meel Paliale (Kui tuleb päev), Kristjan Nuus (Lõputus), Rauno Feldman (Möödanik), Urmet Piiling (Pommipoiss), Tambet Aru (Matsi sadam), Kairi Kivirähk (Kaleidoskoop), Urmas Salu (Out of Ink), Genet Schneider (Sõber, kes on veidram kui mina), Sander Joon (Velodrool).


Finaalõhtu algus on kell 18:00. Pileteid saab soetada nii piletilevist kui ka kohapealt. Täpsemat infot leiab filmifestivali kodulehelt www.filmifestival.eu ning Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivali facebooki lehelt.


 

Kontakt

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Vabaduse 1, Rakvere
44316
filmifestival@filmifestival.eu