top of page

Üleriigiline noorte filmifestival ootab lühifilme!
28. juunist saavad noored üle Eesti saata oma lühifilme riigi suurimale noortelt noortele korraldatavale filmifestivalile. Kuni 20 minuti pikkuseid linateoseid saab esitada 1. detsembri südaööni.


Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali eesmärk on pakkuda noortele kineastidele võimalust tuua enda film publiku ette ning motiveerida õpilasi ja tudengeid, keda paelub filmikunst. See on hea platvorm filmindusega alustavale noorele, kus oma töid presenteerida ja saada tunnustust oma ala tipptegijatelt.


Festivalil tunnustatakse noori kahes kategoorias: õpilaskategoorias, kuhu kuuluvad filmitegijad vanuses kuni 19 aastat (k.a), ning tudengikategoorias, kuhu kuuluvad filmitegijad vanuses 20-26 aastat. Filmidel puudub teema- ning žanripiirang, mis tagab loomevabaduse ja võimaldab esitada filme soovitud teemal.


Saadetud filme hindab meisterlik eelžürii, kelle valiku põhjal pääseb finaali kummastki kategooriast viis linateost. Finaalis linastuvaid filme hindab professionaalne põhižürii ning mõlema kategooria parimaid pärjatakse auhindadega.


Läbi aastate on žüriisse kuulunud palju tuntud ning mainekaid filmi- ja kultuurieksperte, nende hulgas filmi “Tõde ja õigus” stsenarist ja režissöör Tanel Toom, filmirežissöörid René Vilbre ja Mikk Mägi, helilooja Pärt Uusberg, Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepp, näitlejad Ester Kuntu ja Pääru Oja ning PÖFFi juht Tiina Lokk-Tramberg.


Festival on teed sillutanud mitmetele noortele filmitegijatele, kelle hulgas on näiteks tudengi-Oscari võitja German Golub, tuntud sisulooja Victoria Villig ning noored filmitegijad Meel Paliale ja Urmet Piiling.


Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali suurejooneline finaalüritus leiab aset 2022. aasta 5. veebruaril. Festival jääb senises formaadis viimaseks ning selle korraldamise eest vastutavad viimase kümne aasta korraldajatest koosnev meeskond koos vabatahtlikega.


“Rakvere Gümnaasiumi filmifestival pole mitte ainult olnud kogu vabariigi noorte filmitalentide kasvulava, vaid see on andnud ka noortele aktiivsetele korraldajatele võimaluse oma oskuste arendamiseks ja piiride katsetamiseks,” sõnas festivalijuht Karl-Ander Pais.


Festivali meeskonna eesmärk on korraldada viimane festival suuremalt, uhkemalt ning glamuursemalt kui kunagi varem, suuremat rõhku suunatakse otseülekandele. Viimase üritusega tehakse suur kummardus kõigile eelnevatele festivalidele, osalenud filmidele ning inimestele, kes on aidanud kaasa tuntud festivali korraldamisele ning õnnestumisele.


Lisainfot osalemise kohta leiab Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali kodulehelt https://filmifestival.eu/.

bottom of page