top of page

Intervjuud endiste osalejatega - Alex TervinskyTervist! Olen Alex Tervinsky ja olen Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalil osalenud kolme filmiga: "Kaks", "Sofia" ja üks lühidokfilm Keri saarest. Viimasega osalesin RGFF-il vist viimasel aastal, eelmisel aastal, nii et 2020.


Milline on Sinu filmifestivali lugu?

Minu filmifestivali lugu hakkab aastast 2014, kui ma olin veel vaataja, ja aastatel pärast seda läksin tehnikatiimi, minu arust heliosakonda, ja viimasel tehnikameeskonna-aastal olin vist, kui ma õigesti mäletan, aftermovie tegija ja pärast seda vist alates aastast 2017 liikusin osalejaks.

Kuidas tuli mõte filmifestivalil osaleda?

Kindlasti nii osaleja kui tehnikameeskonna liikme kui siis vaatajana osalemise puhul oli selleks suuremaks motivatsiooniks uudishimu. Et vaatajana uudishimu filmide ja ürituse vastu üldse, tehnikameeskonna liikmena huvi siis tehnika vastu ja osalejana huvi filmitegemise vastu.

Mida peab üks hea film kindlasti sisaldama?

Üks hea film peab kindlasti sisaldama ühte head lugu. Tihtipeale näiteks ka minu puhul kohati ma tunnen, et tahaks võib-olla mõne nõrga koha eest kompenseerida hea tehnikaga näiteks, aga reaalsus on see, et see tegelikult ei aita. Ja ei aita ka lahedad tehnilised trikid, vaid tuleks keskenduda rohkem loole. Et miski, mida mina ka olen viimasel ajal teha proovinud ja üritanud.

Kas ja kuidas mõjutas RGFFil osalemine Sinu edasist filmiteekonda?

Ta kindlasti mõjutas. Ja ma arvan, et suurim viis, kuidas ta seda tegi, tuleb nendest esimestest filmidest, mis said tehtud muidugi enda jaoks, aga üks eesmärkidest oli nad ka festivalile saata ja sinna minna ja elada seda ägedat Hollywoodi elu. Aga tänu sellele, et need filmid nagu tehtud said, siis ma arvan, et nii mõnigi inimene nakatus sellesse haigusesse, mis nõuab inimeselt filmitegemist ja selles valdkonnas toimetamist igatepidi. Ma arvan, et sealt tuli ka suur huvi minul ja sellepärast äkki olengi jätkanud oma teekonda sellel maastikul.

Kuidas erineb RGFF teistest filmifestivalidest?

Kindlasti ma arvan oma inimestega, et nii korraldajatega kui ka osalejatega. Põhjenduseks on see, et korraldajate puhul ma ei kujuta ette, kust see suur hulk motivatsiooni ja tahet tuleb, aga seda on imeline näha. Ja osalejate puhul on nad täiesti erilised, sellepärast et nad ei ole oma antud ala professionaalid ilmtingimata veel. Aga hästi palju on seda maagiat sellel festivalil. Minu puhul see kahjuks ekraanini ei jõudnud, aga tundsin tõesti seda maagiat jah neid filme tehes. Nii et see on tõesti hästi omapärane filmika puhul. Ja ma loodan, et see filmikas, mis nüüd tuleb, see viimane RGFF tuleb igati vägev ja äkki näeme seal!


bottom of page