top of page

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalil selgusid Eesti parimad õpilas- ja tudengifilmidFilmi "Talent" autorid Silver Õun ja Fidelia Regina Randmäe

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali grand prix võitis kaksikvendade Raul ja Romet Esko lühifilm "Välguga löödud”, mis pälvis nii parima stsenaariumi kui ka tehnilise lahenduse eriauhinna, saavutades tudengikategooria arvestuses teise koha.


Õpilaskategoorias saavutas esikoha lühifilm "Igavene peigmees" ning tudengikategoorias võidutses Balti meedia- ja filmikoolis vändatud linateos "Talent”.

Teise koha saavutas õpilaskategoorias Grete Kaio “Annelinn”, mille näitleja Elina Soosaar pälvis parima naisnäitleja tiitli.


Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalile esitati tänavu rekordilised 60 lühifilmi, mille seast valis eelžürii mõlemast kategooriast välja viis finaali pääsevat filmi. Linateoseid hindas viieliikmeline põhižürii, kuhu kuulusid Eesti Filmi Instituudi peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins, näitleja Tambet Tuisk, filmikunstnik Eugen Tamberg, operaator Sten-Johan Lill ja režissöör Oskar Lehemaa.


Festivali juhi Karl-Ander Paisi arvates näitab selleaastane saadetud filmide hulk noorte huvi filminduse vastu. “Noored teevad ja tahavad filme teha,” rääkis ta ning lisas, et sellise filmifestivali olemasolu Eestis on noortele filmitegijatele äärmiselt vajalik.


2004. aastal alguse saanud Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on Eesti suurim noortelt noortele korraldatav üleriigiline amatöörlühifilmifestival, mis on noortele suurepärane motivaator filmindusega tegelemiseks, väärt väljund oma loomingu tutvustamiseks ning hea võimalus pälvida tagasisidet Eesti filmimaastikul tunnustatud tegijatelt.

Pea kahekümneaastase ajaloo vältel on tagasihoidlikust kooliüritusest võrsunud ülevabariigiline festival, mis on hüppelauaks eesti filminduse tulevikutegijatele. Festivali külastab igal aastal pea 300 filmisõpra, kelle seas on nii koolinoori kui ka staažikamaid kultuurinautlejaid. Lisaks jälgib finaalürituse otseülekannet ligi 1000 vaatajat üle kogu maailma.


2022. aasta festival paneb Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali teekonnale väärika punkti. Korraldustiimi kuulub liikmeid viimase kümne aasta meeskondadest, mistõttu moodustub vägev sümbioos eripalgelistest ideedest, visioonidest ja unistustest. Ajaloo viimase sellenimelise festivali raames toimusid avagala, veebipõhine eelseanss ja läbi aegade grandioosseim finaalõhtu.


Võitjad:

GRAND PRIX

"Välguga löödud", Raul Esko, Romet Esko


ÕPILASKATEGOORIA

I koht "Igavene peigmees", Aaron Thor Härm, Mattias Nurga


TUDENGIKATEGOORIA

I koht "Talent", Silver Õun, Fidelia Regina Randmäe


PARIM MEESNÄITLEJA

Erik Hermaküla, "Igavene peigmees"


PARIM NAISNÄITLEJA

Elina Soosaar, "Annelinn"


KÕIGE ORIGINAALSEM IDEE

"Välguga löödud", Raul Esko, Romet Esko


PARIM TEHNILINE LAHENDUS

"Välguga löödud", Raul Esko, Romet Esko


VIRUMAA TEATAJA ERIPREEMIA

"Igavene peigmees", Aaron Thor Härm, Mattias Nurga


JANDIPUNT ERIPREEMIA

"Kummitusfilm", Rebecca Pulk ja Anny Kerem

"Küpsis", Semjon Alonov


FESTHEART ERIPREEMIA

"Vaimne tervis", Viljandi Jakobsoni Gümnaasiumi õpilasesindus

"Ööskäija", Pauliina Luure

"Hääletu", Eliisabet Bremann, Kirke Talviste

bottom of page