top of page

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalil selguvad Eesti parimad lühifilmid
5. veebruari õhtul selguvad otseülekande vahendusel suurejoonelises Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali finaalis Eesti parimad lühifilmid, millele annavad enda hinnangu nii festivali põhižürii kui ka pealtvaatajatest kultuurinautlejad, kes selgitavad välja publiku lemmiku.


Finaalsündmust on võimalik jälgida filmifestivali kodulehelt ning sotsiaalmeediast. Pealtvaataja viiakse videosilla vahendusel kohtadesse, kuhu tavapärane külastaja ei satu. Finaalüritus algab kell 19.30.


Tänavune festival on eriline, sest jääb sellises formaadis viimaseks. Festivali meeskonna eesmärk on korraldada viimane festival suuremalt, uhkemalt ning glamuursemalt kui kunagi varem. Viimase üritusega tehakse suur kummardus kõigile eelnevatele festivalidele, osalenud filmidele ning inimestele, kes on aidanud kaasa tuntud festivali korraldamisele ning õnnestumisele.


Viieliikmelisse põhižüriisse kuuluvad Eesti Filmi Instituudi peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins, näitleja Tambet Tuisk, filmikunstnik Eugen Tamberg, operaator Sten-Johan Lill ja režissöör Oskar Lehemaa. Lisaks jagatakse mitmeid eripreemiaid ning pealtvaatajaid kostitatakse kustumatu elamusega.

bottom of page