top of page

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalile esitati rekordarv filme2022. aasta Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalile (RGFF) laekus rekordiliselt 60 lühifilmi, millest 36 kuulub õpilas- ja 24 tudengikategooriasse.


Festivali kaasjuhi Karl-Ander Paisi sõnul saadeti suurem osa filme sarnaselt eelnevatele aastatele just viimastel päevadel. Ta rääkis, et sel aastal nähti turundusega palju vaeva, mille tulemusena ilmusid festivali reklaamid suurematel ekraanidel nii Tallinnas kui ka Tartus.


RGFFi meeskond on rõõmus. “Meeskonnal on emotsioonid laes,” sõnas Pais ning jätkas, et rekordarv filme kõneleb tunnustusest noortelt filmitegijatelt, mis on imeline lõppakord viimast korda toimuvale Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalile.


Paisi arvates näitab selleaastane saadetud filmide hulk noorte huvi filminduse vastu. “Noored teevad ja tahavad filme teha,” rääkis ta ning lisas, et sellise filmifestivali olemasolu Eestis on noortele filmitegijatele äärmiselt vajalik.


Ta rääkis, et aastad pole vennad, ning tõi välja, et nii nagu filminduses ei valmi igal aastal sama hulk filme, on ka noored olnud sel aastal usinamad ning haaranud kaamerat rohkem kätte, mille tulemusel on valminud rohkem teosed, mis leidsid tee festivalile.


Saadetud filme hindab meisterlik eelžürii, kelle valiku põhjal pääseb finaali kummastki kategooriast viis linateost. Finaalis linastuvaid filme hindab professionaalne põhižürii ning mõlema kategooria parimaid pärjatakse auhindadega.


Säärast filmisaaki ei ole RGFF varm näinud. Eelmine rekord sooritati 2018. aastal, mil festivalile esitati ühtekokku 46 lühifilmi. Paisi sõnul on tänavune rekord ilmselt mitme teguri koosmõju. “Meeskonnas on väga tublid inimesed, kes on teinud ära tohutu töö, et festivali infoga noorte filmitegijateni jõuda,” sõnas ta ning lisas, et oma roll on ka Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali lõppemisega, mis võib olla üks põhjustest, mis pani osalejad aktiivsemalt tegutsema. Pais tõi välja, et RGFF´i lõppemine ei tähenda Rakveres noorte filmifestivali traditsiooni kadumist. “Potentsiaali on, et noorte filmitegijate loomingut näeb Rakveres ka tulevikus.”


“RGFF on noorte jaoks eriline üritus, väga omanäoline koht kuhu oma loominguga tulla. Teist nii võimsat noortelt noortele korraldatud üritust Eestis naljalt ei leia, “ nentis ta.


Festivali programmijuht Siret Jorro sõnas, et filmide saamiseks nähti palju vaeva. “Kirjutasime umbes 175-le koolile ning mitmetele kõrgkoolidele,” lausus ta ja jätkas, et üritust tutvustati samuti paljudele filmiringkondadele. Võti oli sel korral personaalne suhtlus ja jõudmine õigete inimesteni.


2004. aastal alguse saanud Eesti suurimal noortelt noortele korraldatud lühifilmifestivalil tunnustatakse filmitegijaid õpilaskategoorias, kuhu kuuluvad filmitegijad vanuses kuni 19 aastat (k.a), ning tudengikategoorias, kuhu kuuluvad filmitegijad vanuses 20-26 aastat. Filmidel puudub teema- ning žanripiirang, mis tagab loomevabaduse ja võimaldab esitada filme soovitud teemal.


Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali suurejooneline finaalüritus leiab aset 2022. aasta 5. veebruaril, millest tehakse ka otseülekanne. Festivali meeskonna eesmärk on korraldada seekordne festival suuremalt, uhkemalt ning glamuursemalt kui kunagi varem.

bottom of page