top of page
Rakvere Gümnaasiumi filmifestival 2004

2004

Festival noorkineastide põuast hoolimata

2004. aasta 5. veebruaril toimus esimene Rakvere Gümnaasiumi filmifestival (RGFF). Filmikonkursi idee pakkusid Rakvere Gümnaasiumi õpilasomavalitsusele (ÕOV, hiljem õpilasesindus) välja toonased koolinoored. Agarad ÕOV liikmed haarasid uudsest ideest kinni ajal, mil puudus harrastajale kättesaadav audiovisuaalset loomingut hoogustav tehnika ja multimeedia õpetamine Eesti koolides oli lapsekingades või puudus täielikult.

Esimese filmifestivali planeerimine algas talve hakul. Tuumikmeeskonna moodustasid ÕOV president koos kolme hea sõbraga, kuid korraldada aitas kogu ÕOV. Esimese filmifestivali korraldamisel oli suur tugi kooli töötajatest ja vahenditest: korraldamiseks pidi jätkuma osast õpilasesinduse aastasest 500-kroonisest eelarvest, filme näidati kooliprojektoriga ratastel tahvelekraanile, korraldamist saatsid ja sõna levitasid abivalmid õpetajad ning huvijuht. Esimesel festivalil olid mõned toetajad, kes panustasid auhinnafondi ja õdusa kinomulje loomisesse – algusest saadik on filmifestivali lahutamatuks komponendiks olnud popkorn.

 

Ebapiisava programmi hirmus valmistasid korraldajad ise lühifilmi ja selle tegemisest saadud positiivne laeng sai abinõuks filmi tegemise ja filmifestivalil osalemise suusõnalisel “turundamisel”. Töö kandis vilja: festivalile laekus kokku 12 lühifilmi Rakvere Gümnaasiumist, Väike-Maarja Gümnaasiumist ja Kadrina Keskkoolist.

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival 2004

Filmifestival oli ühepäevane ja toimus neljapäeva õhtul Rakvere Gümnaasiumi aulas. Huvi festivali vastu oli muljetavaldav – aula täitus üle ootuste suure hulga eri vanuses õppuritega. Õhtu jagunes laias laastus kaheks, mõtteliselt kolmeks. Esmalt linastusid VHS-kassettidel filmid, seejärel CD-plaatidele kõrvetatud linateosed. Teises osas tehti teatavaks kohaliku kunstivaldkonna pädevusega maineka žürii otsus ning autasustati grand prix, I ja II preemia ning eripreemiate laureaate.

Esimesele menukale filmifestivalile järgnes kolmeaastane paus suuresti ÕOV koosseisuliste muudatuste tõttu – igal ÕOV presidendil olid erinevad põnevad ideed koolielu rikastamiseks. Rakveres korraldati küll 2005.–2006. aastal filmifestivali “Propaganda”, mille eesmärk oli pakkuda noortele harivaid töötube, kust saadud teadmiste najal luua omaloomingulisi linateoseid ja need omavahel võistlema panna. Aga RGFF oli uute korraldajate ootuses.
 

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival 2004, Tairo Lutter
Rakvere Gümnaasiumi filmifestival 2004
bottom of page