top of page
Rakvere Gümnaasiumi filmifestival 2009, Postimees
Rakvere Gümnaasiumi filmifestival 2009, Eesti Mittekommertslike Filmide Autorite Liit

-

2008

2010

Filmifestivalist saab traditsioon

Pärast kolmeaastast pausi korjas toonane õpilasomavalitsuse (ÕOV) asepresident soiku jäänud idee üles ning asus järjekorras teise filmifestivali korraldamise etteotsa. Üritus kinnitas Rakvere Gümnaasiumis kanna – ÕOVst kasvasid järjest uued eestvedajad, mis lõi viljaka pinnase katse-eksitusmeetodlikult korraldamisprintsiipide välja töötamiseks. Organisatoorne enesekindlus, korraldamisest vaimustumine ja finantsressursside suurendamine olid järeltulevaste põlvede ambitsioonikusele püsiva vundamendi valamise eelduseks. RGFF kujunes traditsiooniks.

Rakvere Gümnaasiumis toimunud reedeõhtusel üritusel linastusid kõik esitatud ehk pool tosinat filmi, mida hindas žürii, kuhu kuulusid Eesti kultuuri-, sh filmivaldkonna esindajad. Festivali esikolmik pälvis innustava auhinnafondi koos rahalise stipendiumiga. 2010. aastast kuulub festivaliõhtu juurde ka filmifestivalil idanema läinud Rakvere Reaalgümnaasiumi Stsenaariumikonkursi tulemuste välja kuulutamine. Filmifestival ise kandis sel perioodil mh toredaid (ala)pealkirju – “Amatöörlühifilmifestival”, “Siil udus” ja “Siil tuisus” –, millest esimene kirjeldas festivali ning järgmised kaks olid poeetiliseks nüansiks RGFFile.

Kui 2008.–2009. a festivalile võis teoreetiliselt saata filme üle riigi ja igas vanuses, oli siht ikkagi Lääne-Virumaa kooli õpilane, mis perioodi lõpuks ametlikult kinnitati. Osalemissoovist pidi andma kuu aega enne festivali märku, kuid filmi ise võis isiklikult kooli tuua või saata mõni päev enne filmifestivali toimumist. Kui veel 2008. a festivalist levis sõna peamiselt suuliselt, siis juba järgmise aasta festivalile kutsuti osalema meilitsi, kirjutades mh kunsti- ja filmistuudiotesse, ning eelinfo ja järelkaja ilmus maakonnalehes Virumaa Teataja.

Süsteemsemalt alustati ka toetajate otsimisega. Kuigi algus 2008. aastal oli keeruline – 30st ettevõttest oli nõus toetama üksnes viis – oldi järjepidevad ning juba järgmisel aastal õnnestus lisaks toredale hulgale kohalikele ettevõtetele pälvida heakskiit noorteprojektifonidest ja Eesti Kultuurkapitalilt. Suurem rahaline tugi võimaldas 2008. aasta kooliprojektori ja rööbaspuudele tõmmatud lina asendada projitseerimiseks mõeldud ekraani ja võimsama projektoriga. Festivali ettevalmistused usaldati täielikult ÕOV kätesse ning kool institutsioonina muutus üha rohkem mõtteliseks toeks.

Korralduskäigu selginemine ja kaasõpilaste poolehoid ning elevus julgustasid korraldajaid järgmisel perioodil festivali haaret laiendama.

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival 2009, Virumaa Teataja, Teet Suur
bottom of page